Stacja robocza: Różnice pomiędzy wersjami

Z Produkcja GT - Pomoc
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 1: Linia 1:
Stacja robocza
+
'''Stacja robocza''' jest to zdefiniowany w systemie [[Produkcja GT]] komputer (najczęściej z ekranem dotykowym), na którym uruchamiany jest program w [[Tryb pracowniczy Produkcji GT|trybie pracowniczym]]. Komputer ten znajduje się na hali produkcyjnej, a za jego pomocą [[Pracownik|pracownicy]] mogą zalogować się do programu, podjąć powierzone im zadania, a po ich zakończeniu zdać raport z ich pracy. Ekrany dostępne dla pracowników przystosowane są do obsługi dotykowej oraz posiadają liczne kolorowe elementy, które wspomagają nawigację po programie.
  
kompuiter na hali produkcyjnej, osłonięty, ekran dotykowy
+
== Ekran wyboru konta pracownika ==
 +
[[Plik:Ekran wyboru konta pracownika.png|mały|Ekran wyboru konta pracownika]]
 +
Głównym ekranem wyświetlanym na '''stacji roboczej''' w programie [[Produkcja GT]] w [[Tryb pracowniczy Produkcji GT|trybie pracowniczym]] jest ekran wyboru konta pracownika. [[Pracownik]] chcąc zalogować się do swojego konta klika na swój kafelek, który przekieruje go do jego indywidualnego ekranu poprzedzonego ekranem logowania. Otwarte ekrany pracowników są wyświetlane u góry ekranu w formie zakładek. Dodatkowo z tego miejsca [[Pracownik|pracownicy]] mają dostęp do dodatkowych opcji np. drukowania etykiet, podglądu norm produkcji itp. dostępnych tylko w wersji [[Produkcja GT Pro|Produkcja GT PRO]] wraz z [[Moduł rozszerzeń|modułami rozszerzeń]].
  
uruchamia sie tam program w trybie pracowniczym z interfejsem dotykowym
+
== Ekran logowania do konta ==
 +
[[Plik:Ekran logowania do konta.png|mały|Ekran logowania do konta]]
 +
Aby móc zalogować się do swojego konta [[pracownik]] musi podać kod PIN.
  
program wie że to stacja o ile ma taka sama nazwe komputera jak w konfiguracji
+
== Ekran pracownika ==
 +
Jest to główny ekran, z którego korzysta [[pracownik]] i zawiera on komplet potrzebnych mu informacji. Na dole ekranu znajduje się pozioma lista wyświetlana w formie kafelków, które każde reprezentuje [[przydział produkcji]], który został mu przyznany przez [[Rola brygadzista|brygadzistę]] przy pomocy [[Zakładka harmonogram produkcji|harmonogramu produkcji]]. Po wybraniu [[Przydział produkcji|przydziału produkcji]] wyświetlą się dane na jego temat. Po lewej stronie pokaże się lista niezbędnych elementów potrzebna do skompletowania wyrobu, w środkowej części umieszczone są dane o [[Norma produkcyjna|normie produkcyjnej]], a po prawej dane o wyrobie gotowym. W prawej części pod danymi o wyrobie mieszczą się przyciski akcji opatrzone uniwersalnymi ikonami. Służą one do startowania zadania, pauzowania oraz zakańczania. Dodatkowo w górnej części mieszczą się przyciski blokady ekranu (który następuje automatycznie po określonym czasie nieaktywności), odświeżenia ekranu oraz dostępu do raportów na temat wydajności pracy pracownika (tylko w wersji [[Produkcja GT Pro|Produkcja GT PRO]]).
 +
[[Plik:Ekran pracownika.png|mały|Ekran pracownika]]
  
można wstawić obrazek
+
== Ekran raportowania wyniku produkcji ==
 +
[[Plik:Ekran raportowania wyniku produkcji.png|mały|Ekran raportowania wyniku produkcji]]
 +
Po zatrzymaniu zadania pracownikowi wyświetlanie jest okno raportowania [[Wynik produkcji|wyniku produkcji]]. W wersji [[Produkcja GT Lite]] jego opcje są znacznie ograniczone w przeciwieństwie do wersji [[Produkcja GT Pro|Produkcja GT PRO]], która pozwala raportować np. elementy uszkodzone. Zaraportowany [[wynik produkcji]] trafia na listę dostępną dla [[Rola kierownik|kierownika]] gdzie oczekują akceptacji.

Wersja z 00:12, 16 wrz 2018

Stacja robocza jest to zdefiniowany w systemie Produkcja GT komputer (najczęściej z ekranem dotykowym), na którym uruchamiany jest program w trybie pracowniczym. Komputer ten znajduje się na hali produkcyjnej, a za jego pomocą pracownicy mogą zalogować się do programu, podjąć powierzone im zadania, a po ich zakończeniu zdać raport z ich pracy. Ekrany dostępne dla pracowników przystosowane są do obsługi dotykowej oraz posiadają liczne kolorowe elementy, które wspomagają nawigację po programie.

Ekran wyboru konta pracownika

Ekran wyboru konta pracownika

Głównym ekranem wyświetlanym na stacji roboczej w programie Produkcja GT w trybie pracowniczym jest ekran wyboru konta pracownika. Pracownik chcąc zalogować się do swojego konta klika na swój kafelek, który przekieruje go do jego indywidualnego ekranu poprzedzonego ekranem logowania. Otwarte ekrany pracowników są wyświetlane u góry ekranu w formie zakładek. Dodatkowo z tego miejsca pracownicy mają dostęp do dodatkowych opcji np. drukowania etykiet, podglądu norm produkcji itp. dostępnych tylko w wersji Produkcja GT PRO wraz z modułami rozszerzeń.

Ekran logowania do konta

Ekran logowania do konta

Aby móc zalogować się do swojego konta pracownik musi podać kod PIN.

Ekran pracownika

Jest to główny ekran, z którego korzysta pracownik i zawiera on komplet potrzebnych mu informacji. Na dole ekranu znajduje się pozioma lista wyświetlana w formie kafelków, które każde reprezentuje przydział produkcji, który został mu przyznany przez brygadzistę przy pomocy harmonogramu produkcji. Po wybraniu przydziału produkcji wyświetlą się dane na jego temat. Po lewej stronie pokaże się lista niezbędnych elementów potrzebna do skompletowania wyrobu, w środkowej części umieszczone są dane o normie produkcyjnej, a po prawej dane o wyrobie gotowym. W prawej części pod danymi o wyrobie mieszczą się przyciski akcji opatrzone uniwersalnymi ikonami. Służą one do startowania zadania, pauzowania oraz zakańczania. Dodatkowo w górnej części mieszczą się przyciski blokady ekranu (który następuje automatycznie po określonym czasie nieaktywności), odświeżenia ekranu oraz dostępu do raportów na temat wydajności pracy pracownika (tylko w wersji Produkcja GT PRO).

Ekran pracownika

Ekran raportowania wyniku produkcji

Ekran raportowania wyniku produkcji

Po zatrzymaniu zadania pracownikowi wyświetlanie jest okno raportowania wyniku produkcji. W wersji Produkcja GT Lite jego opcje są znacznie ograniczone w przeciwieństwie do wersji Produkcja GT PRO, która pozwala raportować np. elementy uszkodzone. Zaraportowany wynik produkcji trafia na listę dostępną dla kierownika gdzie oczekują akceptacji.