Przydział kolejkowy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Produkcja GT - Pomoc
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Znaczniki: Z internetu mobilnego, Wersja mobilna)
 
Linia 1: Linia 1:
Przydział kolejkowy jest jednym z dwóch rodzajów przydziałów produkcji (drugi rodzaj to przydział akordowy). Jest to zaawansowany wariant śledzenia pracy pracowników nakładający wiele restrykcji. W przydziale kolejkowym zapisywany jest nie tylko moment startu i finalizacji pracy pracownika ale śledzone są wszystkie pauzy oraz przestoje. Przydział ten może być wykonywany tylko w godzinach pracy pracownika zgodnym z jego hermonogramem, dodatkowo pracownik taki może wykonywać tylko jeden przedział kolejowy naraz. Ten rozbudowany model bardziej obciąża bazę danych i serwer. Istnieje możliwość przełączania trybu przydziału między akordowym a kolejkowym podczas przydzielania zleceń, a także później - przy ich edycji.
+
'''Przydział kolejkowy''' jest jednym z dwóch rodzajów [[Przydział produkcji|przydziałów produkcji]] (drugi rodzaj to [[przydział akordowy]]). Jest to zaawansowany wariant śledzenia pracy [[Pracownik|pracowników]] nakładający wiele restrykcji. W '''przydziale kolejkowym''' zapisywany jest nie tylko moment startu i finalizacji pracy [[Pracownik|pracownika]] ale śledzone są wszystkie pauzy oraz przestoje. [[Przydział produkcji|Przydział]] ten może być wykonywany tylko w godzinach pracy [[Pracownik|pracownika]] zgodnym z jego harmonogramem, dodatkowo [[pracownik]] taki może posiadać tylko jeden aktywny '''przedział kolejowy''' naraz. Ten rozbudowany model bardziej obciąża bazę danych i serwer. Istnieje możliwość przełączania trybu przydziału między akordowym a kolejkowym podczas przydzielania zleceń, a także później - przy ich edycji.

Aktualna wersja na dzień 16:32, 28 sie 2018

Przydział kolejkowy jest jednym z dwóch rodzajów przydziałów produkcji (drugi rodzaj to przydział akordowy). Jest to zaawansowany wariant śledzenia pracy pracowników nakładający wiele restrykcji. W przydziale kolejkowym zapisywany jest nie tylko moment startu i finalizacji pracy pracownika ale śledzone są wszystkie pauzy oraz przestoje. Przydział ten może być wykonywany tylko w godzinach pracy pracownika zgodnym z jego harmonogramem, dodatkowo pracownik taki może posiadać tylko jeden aktywny przedział kolejowy naraz. Ten rozbudowany model bardziej obciąża bazę danych i serwer. Istnieje możliwość przełączania trybu przydziału między akordowym a kolejkowym podczas przydzielania zleceń, a także później - przy ich edycji.